| MisterSTAG a întrebat:

Ma doare de cateva zile trapezul, in special cand ma aplec. E o durere asemanatoare cu febra musculara si cred ca am declansat-o cand am stat mai mult timp in niste pozitii neadecvate, in timp ce desenam, in urma carora m-a durut coloana si am amortit. Ma tem sa nu imi apara cocoasa si incerc sa stau cat mai mult timp cu spatele drept, dar ma doare si atunci. Oare este ceva grav, sau este o durere trecatoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca niste miscari de relaxare, sau un masaj facut de un profesionist.
Va trebui sa faci exercitii de gimnastica zilnice pentru relaxare, altfel vei putea avea probleme mai serioase in timp.

| Violleta2022 a răspuns:

Te doare trapezul de la scaun?
Sau tu nu stii nici macar cum se cheama partile corpului tau?

| MisterSTAG explică (pentru Violleta2022):

Desenez din picioare, specialist,-a in anatomie ce esti

| Violleta2022 a răspuns (pentru MisterSTAG):

Daca te astepti la raspunsuri bune, invata sa scrii corect!

| CruceanuCatalin a răspuns:

Este trapez dreptunghic sau isoscel ca nu stiu sa va spun.