| Emy0202 a întrebat:

Salutare! Si-a mai facut careva operatia de circumcizie pe aici? Daca da, as dori si eu o recomandare unde as putea sa o fac in Bucuresti si cum se procedeaza dupa operatie (cat dureaza pana la vindecare completa etc.), multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand un medic UROLOG extraordinar: Dr. Daniel Liviu Badescu de la Spitalul "Prof. Dr. Theodor Burghele" din București
Adresa: Sos. Panduri nr. 20, sector 5, ; Bucuresti

https://www.doctorbun.ro/doctor-daniel-liviu-badescu_35845.html

| Violleta2022 a răspuns:

Operatia de circumcizie sau de fimoza, este de fapt o mica interventie chirurgicala care se poate face cu anestezie locala, durand 10-15 minute, dupa care te penaseaza si poti pleca acasa, pe picioarele tale.
Vei avea recomandat niste pastile pentru durere, desi multi spun ca durerile sunt minore.
Spalarea si pansarea penisului se face conform instructinilor medicului.
Operatia se vindeca in 2-3 saptamani, timp in care masturbarea si sexul sunt total interzise.
Sanatate multa!

| Emy0202 explică (pentru Violleta2022):

Wow, asta cu masturbarea si sexul interzise 3 saptamani ma cam sperie? iti multumesc frumos oricum pentru raspuns, foarte util happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emy0202):

Ce anume te sperie, cand este total normal sa nu freci cucul, fiindca se pot rupe atele de la operatie, faci infectie si complicatii.