| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Salutare! Sunt putin ipohondru, sa va explic. Nu consum substante interzise / alcool / tutun / energizante, doar o cafea mica cu lapte, sunt adolescent. Ultimele analize au fost acum 2-3 luni, au iesit perfecte, fac fotbal, alerg mult, inspir aer curat, insa cu toate acestea imi e teama sa nu am boli grave, imi e teama de moarte, imi e teama ca un anumit lucru rau mi se va intampla, etc. Cum pot sa scap de toate acestea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mananca sanatos cu multe fructe proaspete, legume si carne si evita cafea, sucurile, cola si alcoolul.

| dullcat a răspuns:

Buna.Consider ca ar trebui sa mergi la un psiholog, problema porneste de la creier si nu e deloc justificata daca sanatatea ta e perfecta. Asta inseamna ca sunt acolo cauze ascunse care te-au facut sa gandesti asa, iar la psiholog le poti afla. Daca nu le gasesti, nu ai cum sa le rezolvi.

| StrongHeart a răspuns:

Plm. Te îmbărbătezi? Ce întrebări sunt astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că prin psihoterapie.