| anonim_4396 a întrebat:

Aveți idee de ce imi țiuie urechile tot timpul, în fiecare zi, în special seara când e liniște probabil și pe timpul zilei da ascult muzica sau TV și nu aud tiuitul.
Am fost la medic și a zis ca e de la presiune, da mi se intampla de câteva luni bune, nu nu consum cafea, tutun, energizante sau alcool, deci ce am și cum as putea trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei cand iti tiuie urechile ai tensiunea mare, tu ai zis ca ziua asculti muzica tare la TV, poate ca nu tiuie de la tensiune, poate de la asta, se poate intampla daca asculti muzica sa iti mai tiuie mai ales daca asculti des. Sfatul meu e sa nu mai asculi muzica cateva zile si vezi daca se opreste tiuitul
Nu uita, eu nu sunt doctor, nu cred 100% ca asta ai si ca asta e cel mai potrivit tratament, ti-am propus doar acest lucru.
Funda?

| tavi555 a răspuns:

Ar putea fi de la hipertensiune, dar nu trebuie sa-ti faci griji deoarece se poate trata cu ceaiuri naturale sau cu medicamente.