| NumeleMeuRares a întrebat:

Ce exercitii fizice pot face la varsta mea? (12 ani) sunt baiat am 1.70 si 75 de kg si sunt gras... Vreau sa slabesc nu radeti va rog sad

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ia bicicleta si alearga 10km pe zi, slabesti garantat!

2 răspunsuri:
| Jessica a răspuns:

Sunt o grămadă de filmulețe pe youtube: https://www.youtube.com/......s?/results
Poți să te apuci de un sport sau de sală (cardio; bicicletă, bandă) și vei slăbi, dar doar dacă mănânci sănătos, altfel sportul nu va avea efect, ci doar te vei menține. Trebuie să nu mai mănânci pâine, prăjeli, dulciuri. Dacă reușești să faci mișcare și să mănânci cât mai ok, într-o lună ar trebui să se vadă o schimbare. Succes! :)

| COSMIN20041705 a răspuns:

Pai nu exercitii fizice,du-te si tu si fa un sport:fotbal,handbal, volei fiindca esti inalt, inot, echitatie, polo orice e bun nu trebuie sa faci exercitii fizice
Sau daca nu vrei un sport atunci stai pe afara cu prietenii tai si jucati-va