| Rush a întrebat:

Salutare TPU, am o problema care ma tine de ceva timp(4-5 luni) dar n-am avut timp.
Din ce cred eu, cred ca am o dislocare sau ceva de genul a mandibulei, sau a legaturii oaselor (doar intr-o parte), de exemplu cand deschid gura larg imi trosneste destul de tare, dar asta mai apare si cand mananc dar prea rar...
O sa ma duc la medic, dar as vrea sa stiu cam ce as putea avea si cum se poate trata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| petrica1111 a răspuns:

Cred ca e doar o intindere. Daca aveai dislocare se umfla. oricum, nimic de ce sa0ti faci griji.