| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop noubluat cat de vreo 2 luni de zile si a început sa nu mai meargă chiar asa de silentios ca la început + deasupra in partea stângă se incalzeste destul de tare.
Când îl deschid nu se aude nimic dar dupa un timp începe din nou.
As vrea sa stiu care ar putea fi problema.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Daca la inceput mergea mai silentios si nu se incalzea, e posibil sa aiba probleme la sistemul de racire (ventilator, radiator, pasta termoconductoare) care nu merge bine si nu raceste. Ar trebui dus in garantie sau la reparat.

| CrissuMv a răspuns:

Incearca sa il cureti cu ccleaner. Este un program care iti sterge anumite chesiti care nu te ajuta si care iti incetineste laptop-ul. Daca nu te ajuta cea mai buna metoda este sa-l duci la curatat. Funda te rog?