| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica intrebare.intai sa incep cu inceputul:d
am intalnit un baiat, care e cu 3 ani mai mare ca mine(eu am 20, el 23)de fapt pe baiatul asta il cunosc de vreo 5-6 ani, dar pana acum nu am avut nici o tangenta (cred ca nici nu stia cum ma cheama)asa..acum vreo 4 luni, eu am inceput sa lucrez la un supermarket..baiatul asta venea si el deseori pe acolo si mereu cand ma vedea, ma saluta.am uitat sa va spun ca tatal meu e prieten foarte bun cu baiatul asta si cu familia lui.intr-o zi, cand s-au intalnit, baiatul l-a intrebat pe tata, cine sunt, daca sunt fata lui(auzise el ceva), daca lucrez acolo unde m-a vazut el..si tot asa...
si tin sa completez, baiatul n-are prietena, e singur.
Intre timp, eu m-am mutat la alt supermarket(aceeasi firma, doar ca are mai multe puncte de lucru)..si locul asta e foarte aproape de casa baiatului,deci il vad cam in fiecare zi,aproape.
De cand a aflat cine sunt, cand trece si ma vede, mereu ma saluta...
insa, cateodata, cand trece, se uita si daca vede ca ma uit si eu la el, intoarce repede capulhappy

Acum cateva seri, in timp ce veneam de la supermarket, eram pe jos, pentru ca locuiesc la 10 minute distanta,m-am intalnit iarasi cu el, era cu masina si, normal, m-a salutat!
Initial, dupa ce-a trecut pe langa mine si m-a salutat, a vrut sa intre pe strada lui, sa se duca acasa, dar, s-a intors si iarasi a trecut si iarasi m-a salutatlaughing
dupa aia, iar s-a intors si m-a salutat..si tot s-a plimbat asa pe langa mine.
pana am ajuns acasa la mine, m-am intalnit cu el de vreo 5 ori si de fiecare data m-a salutat.
asa, intrebarea mea e urmatoare:oare ma place? avand in vedere ce v-am povestit? si mai e ceva:la supermarketul asta, unde lucrez acum, el n-a intrat niciodata, de cand lucrez acolo.au venit ai lui, mama, fratele, cumnata, dar el niciodata...

si am uitat sa spun..noi nu avem prieteni comuni!
.si nu inteleg de ce, cum am mai spus, cateodata cand trece si ma priveste, vede ca si eu il privesc...intoarce repede capul in alta parte!
mai e ceva..eu il plac, dar nu stiu cum sa-i dau de inteles lucru` asta...
oare sa-i fie rusine la 23 de ani ai lui? nu prea cred eu ca el e genu` care sa fie timid.e destul de ok.

14 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Daca incerci risti sa pierzi dar daca nu incerci ai pierdut deja.
Sincer ai explicat tu ceva semne, ca te-ar putea place dar nu putem fi siguri de cea ce poate simti acel baiat.
Eu zic sa va organizati o intalnire ( de fapt tu sa organizezi totul) astfel incat sa va intalniti la un suc, pe urma ce va fi, va fi.
Multa bafta!
pa, pa

| Auslesse a răspuns (pentru Ofiintă):

Eu inteleg ce zici tu.dar, ma gandeam, daca ma place, de ce nu face el primul pas..ca mi-a dat deja cateva semne.happy
pana mai acum 2 luni am avut prieten si el stia. dupa ce m-am despartit de prietenul meu, a aflat si lucrul asta..chiar de la fostul meu prieten.

| Ofiintă a răspuns (pentru Auslesse):

Buna,

Bun venit in lumea mea ( a noastra, a tuturor fetelor)
La inceput intalnesti un baiat dragut, incepi sa-l placi, te indragostesti de el, iti da cateva semne si el dar nimic mai mult, si noi ne asteptam sa faca ei primul pas.
Niciodata nu am vrut sa ma risc ( sa-l pierd) si am preferat sa fac eu primul pas, dar nu ceva in genu: Hey, esti dragut, imi placi, nu vrei sa fim impreuna.

In primul rand ma apropii de el, astfel incat sa aflu si eu ce fel de om este. daca imi place ma fac placuta lui si de aici lucrurile continua.

Asa sa faci si tu pentru ca nu poti sa astepti pana ce s-a insura!laughing

Multa Bafta!

pa, pa

| Auslesse a răspuns (pentru Ofiintă):

Eu stiu foarte multe despre el.ti-am zis, tata e prieten cu el si cu ai lui..deci,il stiu ce fel de om e!happy

| Mayar a răspuns:

Eu zic sa il iviti la un suc sau asa ca sa vorbiti. sau oriunde altundeva, invita-l tu si afla ce intentii are. dupa aceea daca te invita si el, inseamna ca are ceva ganduri in legatura cu tine happy

| source a răspuns:

Interesant, parerea mea e sa intri in vorba cu el...si in felu` asta poti sa-ti dai seama de unele chesti big grin trebuie doar sa sparga cineva gheata

| stpu a răspuns:

Cu astia timizi treaba sta cam asa: Timid, timid, pana cand ii arati gaura, ca pe urma nu mai scapi laughing
Vrea si el o aventura, nu te gandi prea departe. Cauta un moment sa se apropie de tine, sa ti-o traga si pe urma... numai bine.

| Auslesse a răspuns (pentru stpu):

Eu nu cred ca vrea asta..si stii de ce? in primul` rand, el e prieten cu tata, si, stiu sigur ca nu mi-ar face niciodata asa ceva(cel putin, nu mie).
in al doilea rand, el nu e asa.e genu` de baiat pe care orice fata ar vrea sa-l aiba alaturi de ea.happy

| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns:

Pai din ce ai spus tu aici eu am inteles ca voi doar v-ati salutat...si el o facea incontinuu.Eu zic sa stati de vorba mai mult si sa comunici mai mult cu el sa vezi daca e genul tau sau daca chiar il paci si nu e ceva trecator.

| Auslesse a răspuns (pentru Ciobanu_Andrei_1998):

Da,doar ne-am salutat..insa,de vreo 5 orilaughing
si, chiar e genul meu, adica nu e un capriciu sau ceva de genu`...
il stiu de multi ani, stiu ce fel de baiat e.happy

| WhiteSoul a răspuns:

Buna dupa cum a spus si Ciobanu_Andrei_1998 as zice sa incerci sa il cunosti, ca poate cine stie...sunteti facuti unul pentru celalalthappy.Din comportamentul lui eu as zice ca te place, chiar foarte mult, dar nu astepta foarte mult si daca il placi si tu nu il lasa sa plece pentru ca vei regreta mai tarziu...iti spun din propria experienta,incearca sa il cunosti,poate firea lui e mai timida dar nu conteaza acest lucru conteaza, cel mai important este ce are in interior sti la ce ma refer, sper, si daca are ganduri serioase de viitor deoarece aveti intreaga viata inainte, nu o irosi, Succes draga meakiss.

| Auslesse a răspuns (pentru WhiteSoul):

Eu chiar il plac pe baiatul asta.
avand in vedere ca tata e prieten cu el si cu ai lui, iti dai seama ca stiu foarte multe lucruri despre el.
e un baiat destul de ok, e serios, cu capul pe umeri, dar stie si sa se distreze.
nu stiu ce sa fac si cum sa fac.

| WhiteSoul a răspuns (pentru Auslesse):

Daca sti destule despre el...e foarte bine, daca ai incredere in el.
Eu iti dau un sfat nu strica sa mai incerci sa il cunosti si sa vezi daca intr-adevar ii place de tine pentru ca nu sti niciodata ce ii trece prin minte.ok?

| Auslesse a răspuns (pentru WhiteSoul):

Ok,vom vedeahappy