| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Salutare,TPU! Am o problema de sănătate, cred.Am 18 ani și sunt fumător pasiv. fumez cam doua pachete de țigări pe zi pe zi.de un an am probleme cu erecția, organul se mărește, dar nu devine tare.eu sunt stabilit în Germania, am fost la puff și pur și simplu nu prea mai merge ca acum 2-3 ani. Când aveam 14-15-16 ani mă masturbam cam des.sa am aceasta problema de la țigări sau dîn cauza masturbării din copilărie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Cum esti "fumator pasiv", daca fumezi 2 pachete pe zi?
2. Daca fumezi 2 pachete pe zi, atunci banuiesc ca esti foarte stresat. Stresul poate face probleme de erectie, dar la fel poate fi lipsa suficienta de excitare. Daca partenera nu mai este suficient de excitanta pentru tine, e plictisitoare, atunci incercati si alte pozitii si jocuri, mai excitante.

| Violleta2022 a răspuns:

DE fapt, esti fumator activ, nu pasiv, odata ce fumezi tu!
Fumator pasiv esti cand tu nu fumezi deloc, dar sta alaturi de alti fumatori, in timp ce ei fumeaza.
Tigarile nu afecteaza erectia, dar masturbarea categoric o afecteaza.

| Eduard619 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu afecteaza erectia dar afecteaza fertilitatea si in comparatie cu masturbarea care afecteaza erectia..nu iese o combinatie prea buna.

| BuLaNNNeL a răspuns:

De unde dracu ati tras voi concluzia ma nebunilor din coceni ca l@b@ afecteaza erectia? Cand penisul e format din muschi si ca oricare alt muschi "antrenandu-l" devine mai rezistent si mai puternic si pana la urma atat mast. cat si actul sexual au aceeasi destinatie: ej@culare. Asa putem spune ca si sexul afecteaza? laughing cum face penisu diferenta dintre mast si act sexual ca sa stie "ba, ma freaca cu palma (ma imbolnavesc), ma baga unde trebuie (perfect). rolling on the floor

| Eduard619 a răspuns:

Stii macar ce inseamna a fi fumator pasiv?
"Sunt fumator pasiv. fumez 2 pachete pe zi..."
Evident ca daca faci exces de tigari si de masturbar3 o sa te afecteze...lasa-te de aceste obiceiuri vicioase cat nu e prea tarziu.

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru Eduard619):

Îmi pare rău pentru greșeala ortografica.am spus ca mă masturbam în copilărie, dar acum nu mai am treaba cu asta