| DAC a întrebat:

As vrea sa imi cauterizez niste negi si nu sunt foarte sigura de procedeul acesta. A trecut cineva prin asta? As vrea sa stiu daca exista niste riscuri, ceva. Poate gresi doctorul si sa ramai cu urme? Pentru ca eu ii am pe fata...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Inainte de cauterizare, incearca sa pui otet de mere pe ei. Poti folosi putina vata sau un pansament steril pe care pui cateva picaturi de otet si deasupra o fasie de leucoplast.
Daca se albesc dupa prima aplicare, iti garantez ca in 3 zile scapi de ei, fara interventii si fara efecte secundare.

| corolav a răspuns:

De ce negei?
Corect este „negi" sau „nigei ".

| Pandix12883 a răspuns:

Nu se intampla nimic acum cativa ani am indepartat si eu 2 negi cu laser poti sa te duci linistita dupa o sa fii multumita de rezultate