| florinboss10 a întrebat:

De ceva vreme (1 an si ceva) am o durere in piept,combinata cu respiratie greoaie, batai ale inimii ridicate si salivare.Aceasta dureaza cam 5 secunde si dupa im revin,asta se intampla de obicei seara,inainte de culcare, si ziua, dar mai rar.Aceste dureri se intampla de cam 1 an jumate', dar au pauze de cam 2 luni, si cand incepe tine cam 3 saptamani zilnic.Nu inteleg care e problema, cea mai ciudata chestie este ca sunt pauzele astea destul de lungi.Deci,mai are cineva aceste simptome? Stie cineva ce ar putea fi? Cred ca merg cat de curand pe la doctor. P.S Am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Tahicardie si sper sa nu fi avut un preinfarct cuacea duere in piept. Acestea sunt semnele unui preinfarct. Trebuie sa faci un consult la cardiologie si eco la inima si evident si electrocardiograma si medicul iti va spune ce trebuie sa iei.

| NataliaAntonia a răspuns:

Buna! cel mai bine ar fi sa vorbesti cu mama ta si sa ii zici ce te doare si sa va duceti la un cardiolog/internist in vederea realizarii unui control medical. multa sanatate!