| WizzArd3344 a întrebat:

Salutare, TPU! In urma cu aproximativ o luna, am observat ca nu mai pot sa inspir cum trebuie, parca nu imi intra aerul suficient aer in plamani. M-a lasat apoi o perioada si de cateva zile am observat ca iar a aparut. Nu am dureri in zona inimii, nu obosesc, nu am ameteli, nu am lesinat, nu ma doare capul, decat niste dureri in zona sternului, insa durerea e suportabila si o simt ca si cum ar fi la os, merg sa fac sport, mananc bine, ma odihnesc, totul bine. Ma gandesc ca totul ar fi in capul meu pentru ca uneori pot sa inspir bine si alteori nu. Ce parere aveti? Poate fi de la ceva lipsa de vitamine? Calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nu mai pot sa inspir cum trebuie... Ce parere aveti? Poate fi de la ceva lipsa de vitamine? "

du-te la un pneumolog, poate fi ceva extrem de grav

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi cum stai cu tensiunea.

| dinaprilie a răspuns:

Oricum e aer din ce in ce mai putin…de ce dintr-o data se pleaca pe marte..virusi..incendii, AAAaaa.o sa murim cu totii ( niste i i i i in plus )

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru dinaprilie):

Astia cu Uber si Glovo ne-au stricat lumea.
A, si vaccinul sad

| dinaprilie a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Aha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru probleme medicale apeleaza la medic de specialitate nu pe TPU.

| glasulfilologului a răspuns:

Chestia asta o pățesc si eu. Dar cand respir aer de la A. C., respir foarte bine.
Săptămâna trecută am fost la mare si respiram aerul mult mai bine, la munte la fel.
Sincer chiar nu știu ce sa zic cu precizie atat despre cazul meu si al tău.
Tot ceea ce ne rămâne e sa ne ducem la un control.
Sănătate si toate cele bune!

| Stefan123Cazacu123 a răspuns:

Cel mai bine iti poate spune un doctor