| Stanciu_Alex_1976 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am o mare problema și ma cam sperie.
Acum 5 ore m-am întors, am zburat cu avionul, pe parcursul zborului aveam amândouă urechile înfundate dar cea dreapta mi-a trecut imediat după zbor. În schimb pe cea stânga o am încă înfundata și îmi îngreunează auzul. Credeți că își revine de la sine sau mai bine sa consult un medic orl?
Ma sperie rău. As putea sa rămân fără auz?
Ajutor, cine a mai pățit. Este ff enervant

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut otită sau ai un dop de ceara. Mergi maine la medicul de familie sa i ti dea trimitere la ORL

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai calm, eu cand am patit-o am auzit infundat vreo 72 de ore... o sa isi revina.

| Vântulalb a răspuns:

E din cauza presiunii. Daca nu iti trece pana maine, mergi la ORL-ist.

| Denisa0954 a răspuns:

E din cauza presiunii si in mod normal ar trebui să si revina urechea la normal. Nu se pune problema de a rămâne fără auz sau ceva, dar dacă problema persista si in urmatoarele 2-3 zile, te poți prezenta la un orl-ist