| RiciXR9 a întrebat:

Salutare tuturor! Am observat ca mi-a apărut în interiorul penisului 2 bubite cu diametru de 1 cm, se simte ca niste pietricele mici. Ce Sunt? Fimoze? Cum se trateaza rana, sa ma duc la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aceea nu-i fimoza! Fimoza este pielita care nu permite decalotarea completa a capului penisulu.
Tu ai o alta problema, par a fii niste chisturi sau noduli inflamati. fa-ti programare la un urolog si du-te cat mai repede.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu ai habar ce e aia fimoza? Alea in principiu sunt inofensive, dar ar fi o idee sa mergi la un doctor, eventual sa intrebi pe un forum de medici ceva cu o poza.

| RiciXR9 explică:

Fimoze *