| DeDe11 a întrebat:

Salutare tuturor happy
Ce as putea manca ceva dulce,dar sa nu ingrase sad
Va rog, am o pofta de ceva dulce doarca nu stiu de ce. Dar nu vreau comentari gen " mananca si tu niste fructe"
Va rog, ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cereale care sa contina si fructe, cu lapte sau batoane de cereale, sau biscuiti dietetici...Bea un pahar de lapte cu miere

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

In afara de apa, unele legume si ceaiuri neindulcite cam tot ingrasa, inclusiv fructele... ce sa zic mananca baton de cereale fitness ca are putine calorii sau inghetata sau fa-ti ceva smoothie din fructe.

| Black_Ics_1995 a răspuns:

Nu exista nici o mancare care sa nu ingrase. Chiar si fructele au calorii.

| Ellie01 a răspuns:

Eu sunt o mare consumatoare de ciocolata, insa de cand a venit vara, mi-am propus sa mananc sanatos.Eu am incercat batoanele cu musli, insa nu-mi mai plac. Poti sa mai incerci iaurtul dietetic indulcit cu putina dulceata de casa. Daca nu-ti place, poti pur si simplu sa mesteci guma.