| Maxx23 a întrebat:

Salutare tuturor. Mersul cu bicicleta ce beneficii are? Mersul la sală? Sau alte exerciții ce îmi recomandați pentru a avea picioare groase, să scap de burtă, grăsime de pe față?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Genoflexiuni, flotări, abdomene.

| Donsavas a răspuns:

Contează foarte mult dieta dar poți și alerga

| Maxx23 explică (pentru Donsavas):

Ce dieta?

| Donsavas a răspuns (pentru Maxx23):

Contactează un dietetician

| Cksihja a răspuns:

Sari coarda.

| Bloock a răspuns:

Dieta face 80% din procesul de slabire, 20% e miscarea (miscarea accelereaza procesul de ardere al grasimilor) poti incepe prin a manca mai putin dimineata un ou, la 12 poti manca normal da o portie mai moderata iar seara incearca sa mananci doar o salata, fara alte alimente (carnel/paine/cartofi etc) iar mersul cu bicicleta si sala cum am precizat accelereaza tonifierea musculaturii si marimea lor happy