| Dzuki12e44 a întrebat:

Salutari.
Nu mai lucrez de ceva timp deci nu mai sunt asigurat și urmează sa fac o operație. Întrebarea mea este următoarea; Dacă îmi plătesc asigurarea de sănătate separat (1100 lei pe 6 luni) Asigurarea acoperă costul operație sau decât zilele de spitalizare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai cei de la casa de asigurari de sanatate din Baneasa va pot raspunde, merge ti la ei si întrebatii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă acel tip de operație este suportat de CASS, da. Să întrebi spitalul.

| just4ubr2015 a răspuns:

Daca ai asigurare acopera tot daca e facuta la stat

| 1dintrevoi a răspuns:

Sanatatea costa mai mult de 1100 ron pe 6 luni. Anul trecut era mai mult de 1300 pe 6 luni. Cum in vara trecuta au crescut plafoanele pentru taxe, acum sunt alte formule pentru calcularea taxei pentru sanatate. Cu un telefon la ANAF de unde apartineti puteti afla cat e taxa pe 6 luni, dar nu stiu daca va pot ajuta cu alte raspunsuri despre spitalizare. Cel mai bine adresati o intrebare online la Casa Nationala de Asigurari de Sanatate. Mergeti la sigur.