| AaNoNiMuL001 a întrebat:

Salutari tuturor!
Am o dilema care ma cam macina de la un timp de vreme si anume daca vreau sa imi fac un control in zona intima, la care medic este indicat sa apelez (probleme cu inima-cardiologie, dantura-dentist, etc.)?
Dilema este : de ceva timp mi-au aparut la baza penisului niste chestii care seamana cu niste negi la care nu le-am dat importanta crezand ca sunt iritat, dar nu au mai disparut... a mai trecut cineva prin asta? Recomandati ceva creme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa imi fac un control in zona intima, la care medic este indicat sa apelez (probleme cu inima-cardiologie, dantura-dentist..."

dacă negii de pe penis ți se trag de la măsele, e corect, du-te la dentist!

| AaNoNiMuL001 explică (pentru sierra1):

Am dat un exemplu pentru secția respectiva, este un medic, am întrebat cu ce fel de medic sa iau legătura, ce secție.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru acei negi, nu merge cu creme. Medicul urolog se pricepe la ei.

| Floridori a răspuns:

Poti apela la un dermato-venerolog.
In cazul in care nu ai posibilitatea aceasta, i te poti adresa si unui urolog, dar un dermato-venerolog ar fi ideal si indicat.
Numai bine!