| Hieer a întrebat:

Saluut!
Aceste exercitii ajuta la tonifiat sau doar la slabit? :-? Si cam cat as slabi, daca fac 1-2 saptamani permanent ( 1/2 ori pe zi )?

http://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 95Cosmin a răspuns:

Te si tonifieaza putin, nu e ca si la alergat unde faci aceeasi miscare, in acel video iti folosesti abdomenu, picioarele, umerii, pieptul mult mai mult decat ai face intr-o alergare.Eu iti porpun sa nu faci de asa multe ori.Fa cu 1 zi pauza intre ele macar, ca sa te poti recupera...Si vezi sa mai schimbi programele dupa un timp, pentru ca, daca te obisnuiesti cu acel program iti va fi mai usor de executat si rezultatele nu vor fi asa mari.Il schimbi cand simti ca le faci prea usor, sau te-ai obisnuit cu exercitiile...sau dupa vreo 1 luna jumate, 2.

| Hieer explică (pentru 95Cosmin):

Si cam cat pot sa slabesc daca fac de 3 ori pe saptamana?

| 95Cosmin a răspuns (pentru Hieer):

Depinde foarte mult si de ceea ce mananci, cred ca ai putea slabi cam 0.5kg / saptamana.Dar la inceput vei elimina mai multa apa. deci e posibil sa slabesti mai mult la inceput.(asta nu inseamna ca nu trebuie sa bei minim 2l apa /zi).