| GabrielaBi a întrebat:

Buna,am 17 ani, 1.60 m inaltime, si 50 kg.Nu sint multumita de cum arat, as fi bucuroasa sa slabesc vreo 3 kg.
Cu citeva saptamini in urma am inceput sa beau zilnic nu mai putin de 2 litri de apa,am redus dulciurile si piinea,cartofi nu maninc deloc, si seara nu prea maninc.Dar totusi rezultatul nu apare.Ma cintaresc zilnic.
M-am gindit sa fac niste exercitii.Azi pentru prima data am facut cardio.
https://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s
Nu prea pot tine pasul cu ea,dar e ceva normal pentru prima data.
Aceste exercitii ajuta? Sau mai bine fac genoflexiuni si abdomene? Sau intr-o zi un fel, intr-o zi altfel.
Cine din voi a slabit? Si cum? Dati-mi sfaturi va rog.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Degeaba faci acele exerciții dacă nu respecți dieta și nu ai un program de antrenament. Cea mai bună variantă e să mergi la sală și să-ți faci o dietă și un program de antrenament.

| WaterDrop a răspuns:

Cardio nu este grozav pentru slabit daca nu depaseste 30 minute, pentru ca tu practic dai afara apa si nu grasimea. Incearca exercitii cu greutati ca sa activezi masa musculara.