| naty123 a întrebat:

Salve
sunt noua aici, cam de 3 luni ma confrunt cu o durere,mai mult jena in partea dreapta chiar sub ultima coasta,care se zice ca face parte din coastele false. Durerea e mai intensa cand apas coasta respctiva(senzatia e ca,coasta ma doare nu sub ea).Am exclus ficatul pentru ca nu am alte simptome, din contra sunt plina de viata.Sa confruntat cineva pana acum cu asa ceva? Astept un raspuns de la voi, multumesc din suflet natalia

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Deliα a răspuns:

Asa mi se intampla si mie cand stau prea multe ore fara sa merg la baie.laughing

| Liviu4you a răspuns:

Buna! Pot fi mai multe cauze: te-ai lovit la coasta respectiva; ai vreo problema cu un muschi; iti este afectat vreun nerv; sau poate ca durerea este difuza si de fapt te doare rinichiul. Sfatul meu este sa consulti un medic in cel mai scurt timp. Sanatate!