| Maria39popescu a întrebat:

Sângele menstrual maro închis și relativ puțin cantitativ se datorează faptului ca am luat pastila de a doua zi la sfârșitul lunii trecute? Practic menstruația s-a desfășurat normal luna aceasta a venit cu 2 zile mai devreme, a ținut între 4-5 zile, am avut acele crampe menstruale și dureri de sâni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Maly29 a răspuns:

Da, Este un efect specific al acelei pastile
Grija mare ca ai voie doar de doua ori pe an sa o iei, astfel e periculos pentru sănătatea ta