| Daniel9988 a întrebat:

Saptamana asta am reusit sa dobandesc vreo 9 vanatai. Speram sa se incheie doar cu 9, dar am obtinut-o si pe a 10-a intr-un mod stupid.Meciul Barcelona-Real(2-2,ultimele 2 >minute).Eu-----fan inrait al Barcelonei.Priveam meciul stand pe jos(da,e ciudat,nu ca n-as avea canapea, doar ca vad mai bine fazele importante daca sunt aproape de ecran).In ultimul moment, Messi marcheaza golul castigator.Nu mai era aproape nicio speranta, dar acest gol a decis soarta >meciului.Eu-----ma trantesc pe spate de bucurie si dau cu capul de coltul mesei.Am simtit cum mi s-a zguduit creierul,frate! Am auzit un trosnet puternic(cred ca nu mi-am spart capul,dar nici departe nu eram). Cateva secunde mi s-a incetosat imaginea, apoi mi-am revenit.Cei din casa au crezut ca am rasturnat ceva, atat de tare a rasunat zgomotul. Apoi durerea a disparut si ea.Au trecut cam 2 ore de la incident.Ma intreb daca pot sa mai patesc ceva.Ma tem ca zgomotul acela pe care l-am auzit sa nu fi fost cauzat de vreo fractura la nivel cranian.Atunci m-a durut foarte rau, dar nu s-a umflat si nici nu a sangerat.Acum nu mai simt nimic.Ar putea sa fie asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheGodfatherDumDeeDum a răspuns:

Nu ai nimic doar ca din ce mi aduc eu aminte din Biologia de a 7 a zona cefei se ocupa cu imaginea. Tu, in momentul in care te ai lovit puternic cu capul ai 'dereglat' un pic zona si de asta a aparut aceea intesare.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca mai faci multe "vanatai" in zona capului e indicat sa faci un RMN sa vezi daca ai afectat ceva sau nu!

| Drimmero a răspuns:

Du-te la un control in orice caz, nu cred ca e ceva grav,, asa suntem noi fanii inraiti ai fotbalului, plini de sperante si de agonie sau extaz!

| Daniel9988 explică (pentru Drimmero):

Pace? happy

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Stai linistit, nu ma cert cu nimeni, chiar admir suporterii echipelor cu care Arsenal a avut sicane,, admir omul civilizat! Sa fie pace

| Daniel9988 explică (pentru Drimmero):

happy

| Mada1920 a răspuns:

Daca nu s-a umflat nimic si nici nu te mai doare nu ai patit nimic. Probabil zgomotul puternic s-a produs din cauza ciocnirii oaselor capilare de coltul mesei.