| Sawarekh a întrebat:

Scaderea brusca in greutate fara nici un simptom, este urmarea unei boli cum ar fi cancer?

Imi pare ca am slabit destul de rau din masa musculara intr-o luna cam asa, in conditiile in care mananc la fel de regulat ca si inainte cand faceam antrenamente, cel putin 3 mese, 4 mese pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa ai o tiroida hiperactiva, hipertiroidism sau alte probleme de genu'. Trage o vizita la medicul de familie sa faci niste investigații

| TristanTzara a răspuns:

Poate fi simptom al unei boli deși nu neapărat cancer. Eu spre exemplu am pățit ceva similar când am avut anemie. Mă rog, sincer dacă ți se pare ceva în neregulă mergi la doctor și te-a trimite la ceva analize--te asigur că nici cei mai pricepuți medici nu pot diacnostica din mesaje scrise darămite utilizatorii TpU.

| Sawarekh explică:

Cum ar fi* scuzati-ma, postasem dupa telefon.

| StripperRaoul a răspuns:

Brusca inseamna mult nu ca ai slabit tu 5 kg si in timp scurt si mai multe. tu crezi ca cancer ii asa gata azi n am si maine am