| mariaciu a întrebat:

Sculamentul se poate lua prin saliva dupa ce ai baut dupa cineva? Am sters gura la sticla cu haina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Stai liniștit ca nu ai nimic, dacă simți ca ai vreun simptom care sa descrie boala asta, mergi de urgenta la medic. Dacă ștergi gura sticlei cu haina, nu are niciun efect. Bacteriile tot acolo sunt. Frate, asa sete îți era încât ai băut după cineva care are sculament? laughing boala asta știu ca se transmite prin contact sexual oricum

| gabicoo a răspuns (pentru Public22):

Ești sigur?
Dar dacă cel/cea care a băut primul din sticla respectivă a mai "servit" ceva înainte?
laughing
Întreb pentru un prieten!
laughing

| St4rF4S7 a răspuns:

Asa am facut si eu insa tot raman particule pe sticla! Trebuie dezinfectat cu alcool sanitar daca vrei sa fii in siguranta dar banuiesc ca nimeni in afara de aurolaci nu au sticla de Mona dupa ei!