| Idkabrua a întrebat:

Se mai confrunta cineva cu depersonalizare sau s-a confruntat vreodată? ...menționez ca o am din cauza tulburării obsesive de care sufar, iau tratament dar tot ma deranjează

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Vreau sa te ajut! Din ce localitate esti? Am sa iti caut un terapeut bun!

| Alin5644466 a răspuns:

Si eu am tulburari obsesive si pot sa dau in ceva mai grav si trebuie sa ma internez la psihiatrie daca nu stapanesc si nu trec peste obsezii

| Idkabrua explică (pentru Alin5644466):

Nu o sa dai în nimic mai grav...și eu am avut obsesii de toate felurile încă de la 9 ani, hai sa vorbim altundeva

| Alin5644466 a răspuns (pentru Idkabrua):

Asa mi-a zis psihologul ca pot sa dau in tulburare paranoida, daca nu stapanesc obseziile, sper ca nu o sa dau, ca deja simt ca e totul impotriva mea uneori