| ddoorriiaannaa a întrebat:

Se poate ca la o ecografie transvaginala sa nu se vada o sarcina, fie normala, fie extrauterina? Ma intereseaza sa aflu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este posibil - dacă sarcina este în primele 3-4 săptămâni!

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu,nu este posibil.

| neutrino a răspuns:

Daca sarcina este in primele zile, se poate!

| Alcyon a răspuns:

Daca sarcina e-n primele saptamani, da, e posibil.

| ddoorriiaannaa explică (pentru Alcyon):

Pai imi intarziase 3 saptamani menstruatia, mi-a zis ca de vina e o dereglare, mi-a dat niste pastile pe care trebuia sa le administrez una pe seara. Am luat intr-o zi de luni(chiar dupa ce am iesit de la doctor), apoi in ziua urmatoare mi-a venit menstruatia happy deci 3 saptamani nu-mi venise menstrutia