| Miki26 a întrebat:

Pentru a vedea sarcina pot face o ecografie normală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Miki26 explică (pentru sadrian46):

Sunteți medic?

| sadrian46 a răspuns (pentru Miki26):

Nu. Dar am studiat mult, autodidact.

| Miki26 explică (pentru sadrian46):

Ok. Mulțumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O sarcian se poate vedea numai la o ecografie pelviana daca este peste 2 luni sarcina, sau la o ecografie transvaginala dupa 3-4 sapatamni.