| razaila a întrebat:

Se pot naste oameni cu ochii mov sau rosii? :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu ochii rosii...nu,dar asa cum a zis si @misspisy, Elizabeth Taylor este singura femeie cu ochii violeti! Nu sunt foarte sigura ca acest lucru nu a fost spus in scop publicitar, ca eu nu am vazut in filme alta nuanta decat albastru la ochii ei!

| valy a răspuns:

Doar sa aiba probleme cu circulatia sangelui.sau ceva de genu.

| danco a răspuns:

Nu. nu. nu. aoleu! ce intrebari stuipide. laughing

| HinnaBunneh a răspuns:

Lol nu dar exista lentile laughing

| Miauti a răspuns:

Cu ochii rosi am vazut.
Se numesc albinism. sant oamenii cu parul si ochii albi, in unele cazuri au ochii rosii.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Albinism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni cu ochii rosii nu dar o singura femeie are ochii mov

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elizabeth Taylor este singura femeie cu ochii mov. I se mai schimbau si din cauza machiajului, imbracamintii si a starii de suflet in albastru pal. In prezent ii are cam albastri verzui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se pot naste oameni cu ochii rosii, foarte rar se intampla, se numesc albinosi, dar pot avea si ochii albastri... iar mov nu cred, nu are cum. Taylor avea ochii un albastru-violet.nu erau movtongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.gandul.info/......me-8907886 poftim asta o să te lămurească :D

| βǿβǿ a răspuns:

Da devil

vampirii smug

| Gabryel133 a răspuns:

Da, mai sunt si cu ochii albi... e chiar un prieten de-al meu si de cand il stiu are ochii asa, nu sunt lentile

| EraGGon a răspuns:

Da, laughing nai vazut niciodata un vampir?

| anunknownmjfan a răspuns:

S-a nascut deja o femeie cu ochii mov: Elizabeth Taylor
Deci da se pot naste.
Sper ca ti-am fost de ajutor

| cameliadragutzica a răspuns:

Da se pot dar numa cu ochii mov este o singura femeie in lumea aceasta

| misspink23 a răspuns:

Da...persoanele cu ochii rosi sufera de o boala genetica numita ALBINISM. Ochii acestora sunt albi, gri, albastri sau rosi.
Aceasta boala afecteaza si parul si pielea facandule albe.