| UmbraDeVulpe a întrebat:

Se pot trata scurgerile anale? E o problema grava sau nu chiar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la consultatie la un medic urolog!

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ba da, se ocupa si de prostata, are se "vizteaza" prin fund.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu prea.
Mai mult a sigur, nu se inchid bine muschii anusului si/sau n-ai alimentatie potrivita.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

De obicei, se trateaza.

| darrio2007 a răspuns:

Cum s-ar spune te cam caci pe tine.
Una ar fi schimbarea alimentatiei si a doua, cea mai importantă, MERGI LA MEDIC.
Pot fi si alte cauze.

| Hyperion7 a răspuns:

Scurgeri anale? Ce culoare au și când apar?

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu sunt ok, mai bine vezi un medic.

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

De tratat se poate, dar după ce te vede un medic sa vadă exact despre ce e vorba

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Se poate, stai liniștit big grin

Răspuns utilizator avertizat
| ReddY25 a răspuns:

Fugi cât mai poți la medic

| Dragobeta a răspuns:

E caz de medic.

| LessDrama a răspuns:

Hai ca am auzit-o si pe asta