| SingleForOne a întrebat:

Se pot trata venele varicoase in mod natural sau cel putin evitand tratamentele chirurgicale sau injectarile, incat sa dispara la un moment dat?

Anumite diete de mancare sau de bauturi, unguente naturale sau creme, pastile, ierburi, masaje, exercitii, etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ciorapi compresivi, postura picioarelor mai sus ca corpul în timpul somnului, bandaj elastic Putterbind în timpul nopții, exerciții de pedalare fără pedale, doar din încheietura gleznei cu picioarele fără încălțăminte. Consum de lichide suficient dar nu exagerat. Reducerea consumului de sare.

| TrueSport a răspuns:

Din câte știu eu nu, nu am auzit pe nimeni sa scape miraculos de ele, dar ele pot fi prevenite prin sport, mai multe detalii aici https://mytruesport.wordpress.com/