| JetBlueJet a întrebat:

Se presupune ca o femeie este insarcinata.
Copilul acesteia poate fi bolnav de epilepsie inca din pantece?
~Si daca da, mai face acele crize specifice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| antrenorfericirero a răspuns:

Se pare că epilepsia este mostenita. Daca decât mama suferă de epilespie, sansele sunt mai mici de 5% pentru ca viitorul copil să dezvolte epilpsie de-a lungul vietii.
E putin probabil ca fătul să aibă atacuri epileptice incă din buritca mamei; mai degraba poate fi vorba de un sughiț.