| AndrewBa a întrebat:

Seara' TPU! Imi dati si mie niste exercitii pentru incepatori, vreau si eu sa fac ceva muschi..am 11 ani..nu sa ma duc la sala sau alte astea. ceva acasa sa fac..merci! big grin funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdiAdrian1995 a răspuns:

Incearca sa faci flotari.2-3 cate poti cu timpul o sa te obisnuiesti si incepi sa cresti cu 1 o sa te ajute si sa te latesti in umeri si sa faci piept.dar incearca sa nu te fortezi prea tare ca nu-i bine si ai numa 11 ani

5 răspunsuri:
| AstroAlex59 a răspuns:

Nu iti recomand sa te apuci de exercitii, inca esti in crestere si coloana vertebrala va avea de suferit in urma acestora

| AndrewBa explică (pentru AstroAlex59):

Ok. Ms de raspuns. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| paaauul a răspuns:

Uite iti zic ceva exervitii pentru acasa : -Flotari pentru ati intari muschii spatelui, pectoralii si bratele! Sunt cele mai bune exercitii acasa.te asigur! Si sa incepi cau cate poti tu prima data, apoi pe zi ce trece sa faci cate o flotare in plus.Normal se fac in 5 serii...intre ele pauza de 3 minute! Sper ca ti-am fost de ajutor... funda?smug

| Cosmin86 a răspuns (pentru paaauul):

Flotari pentru spate si brate? rolling on the floor
flotari = piept ( 80 % ) si triceps+deltoid anterior ( 20 % ), ATAT.

Mai documenteaza-te

3 min e cam mult, seriile sa fie de 90 de secunde sau maxim 2 minute