| Sofiathegirl a întrebat:

Secretia galbena fara miros, mancarimi sau roseata poate fi considerata o infectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Secretia vaginala alba sau usor galbuie, FARA miros si mancarimi nu este considerata infectie, fiind foarte normala si sanatoasa la toate fetele si femeile cu varste cuprinse intre 12 ani si 55 de ani.
Bineinteles ca secretia este mai abundenta si mai putin abundenta in anumite zile ale lunii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect in acest caz este NU. Secretiile vaginale au rolul de a mentine starea de sanatate a vaginului indiferent de aspectul sau culoarea lor. Multa sanatate!

| SkyPilot a răspuns:

Cam da, insa numai printr-o vizita la ginecolog poti afla adevarul. Tinand cont de intrebarile tale anterioare, se pare ca nu ai scapat de problema pe care ai avut-o. Pe langa tratamentul medical, ar trebui sa te gandesti si la niste modificari ale dietei.