| emyy_4547 a întrebat:

Si eu ma operez de polipi! cum e? pls raspuns repede!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Iti face o anestezie locala si nu mai simti nici o durere.Iti umbla cu niste clestisori in nari dar este o operatie foarte usoara!

| Xonia a răspuns:

Pai am mai raspuns asta-seara la cineva
NU e cine-stie ce
Doare putin, pe moment
Eo am i-am scos la 11 ani
Mam dus acolo, cu programare, mi-a facut anestezie locala, mi ia scos(a durut putin)dupa am mai stat acolo pe scaun cam juma de ora si dupa am plecat acasa si doctorita mi-a zis sa mananc ceva rece. o inghetata...ma rog nu stiu dc
Si dupa 3 zile trebuie sa nu mananci alimente tari: ex biscuiti, cartofi prajiti, sa nu bei foarte cald, sau foarte rece
Eu in alea 3 zile am mancat numai cartofi fierti cu carne fiarta(bineinteles, nu fierbinti)
FUndita?

| dulcik a răspuns:

Iti face o anestezile locala iar dupa baga un clestisor si trage tare. E cam dureros. Dar dupa ce i-ai scos nu ai probleme insa e o problema ei apar la loc.

| Africanwitch a răspuns:

Eu m-am operat la 7 ani.
Din cate tin eu minte nu doare deloc. Poti sa ai o senzatie de usturime dupa operatie eventual, in rest e totul ok.
Hai curaj! Ca dupa te vei simti minunat sa poti respira ca lumea.

| danielacs a răspuns:

Si eu m-am operat acu vreo 7-8 ani! Mai stiu doar ca a fost putin dureros dar mai mult scarbos big grin iti scoate ceva ca si niste fire de ata pe gura :-^ nu are de ce sa iti fie frica... poate acum ca a mai avansat putin medicina nici nu o sa simti nimic

| mecfoy a răspuns:

Este in regula, putin dureros dar asa e la toate operatiile! Nu trebuie sa te ingrijorezi!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E absolut OK., operatia nu e deloc dureroasa; curaj, succes, sanatate!

| vladix a răspuns:

High. nu mai poti sa tragi pe nas apoi o perioada lunga de timp

| uningermik a răspuns:

E cea mai usoara operatie, nu doare si nu dureaza