| JosePpPp a întrebat:

Simptolemele apendicitei la adolescenti? Mai exact 16 ani. De curand am avut ceva experiente si m`au facut sa cred ca poate poate am un inceput de apendicita. In ziua respectiva nu am mancat nimic, mai exact nu am avut chef sa mananc. Apoi mi-am cumparat un sandvish de la un fast-food de langa scoala care avea un renume prost si mi s`a facut rau. Greata si durere de stomac si pe seara am vomitat. Si parca parca am avut si o senzatie neplacuta in zona apendicelui, nu sunt sigur. Vreau sa stiu care sunt toate simptomele apendicitei la adolescenti! E ceva grav pentru mine deoarece practic sporturile de strada si ma solicita mult, si nu vreau sa raman pe loc din cauza asta! Astept raspuns. Ms

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anby a răspuns:

Cel mai probabil e sa ai o toxi-infectie alimentara de la mancarea aia de fast-food. Daca ai fi avut apendicita de abia mai puteai sa te apleci de durere.Nu e o senzatie neplacuta, e o durere absolut oribila in cazut apendicitei.
Daca vrei simptomele exacte cauta pe google dar durerea in regiunea abdominala e cel mai important avertisment.
Mai bine ai avea grija sa nu fi fost ceva cu sandwishul pe care l-ai mancat se poate sa fi facut o reactie alergica sau toxi. cum am zis mai sus.Ar fi bine sa mergi si la medic daca greata continua.
Bafta~!