| Mario1994 a întrebat:

Simt că mă irită gâtul uneori, ba mă ustură puțin. Mi-e frică să nu am coronavirus. Poate fi asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă ai stat în casă, nu.

| Mario1994 explică (pentru supadeceapa):

Te salutttt. happy Am stat dar și muncesc la magazin, cum am mai zis dată trecută

| supadeceapa a răspuns (pentru Mario1994):

Dacă ai păstrat distanța față de clienți și ai avut grijă la igienă, stai liniștităăăăă.

| Mario1994 explică (pentru supadeceapa):

Eu port mască și mănuși zilnic, nu stau aproape de ei. Acum mi s-a făcut frică chiar. Altul mai sus zice că am primul simptom.

| supadeceapa a răspuns (pentru Mario1994):

Nu e primul simptom. Și pe mine mă doare gâtul de o săptămână și n-am murit laughing. Dacă ai febră, te doare în piept, îți vine să verși sau respiri greu, sună-ți medicul de familie, dar până atunci nu te mai panica aiurea.

| Mario1994 explică (pentru supadeceapa):

Dar eu am fost și stresata și infricata. Încerc să mă calmez. Să nu mă mai gândesc la nimic. Am mai avut asa probleme cu gatul acum un an sau doi ani și îmi trecea dar când văd simptomele de covid19 ca sunt aceleași la orice tip de răceală, devin mai fricoasa

| supadeceapa a răspuns (pentru Mario1994):

E mai nasol covidul, o gripă mai puternică.

| Mario1994 explică (pentru supadeceapa):

Pff. Îmi fac griji chiar. Știu că e nasol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e primul simptom
Mai ales ca stai la magazin si intri zilnic in contact cu infectati, nu ramane loc de indoiala

| Eugen80 a răspuns:

NU. Ia un sirop seara inainte de culcare, bea ceai de tei si miere.

| gabisutu a răspuns:

Incearca sa faci gargara cu apa cu sare. Pune intr-un pahar o lingurita de sare, lasa-o sa se topeasca si apoi fa gargara cu toata apa din pahar (fara sa o inghiti); maine nu te mai durea