| RealLife a întrebat:

Simt ca-mi explodeaza capul din cauza tristetii, stresului si nervilor. ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă să faci ceva care te relaxează, îți atrage atenția și te face să te simți bine!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

E grav.Esti emo? Du te la doctor.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna.
Asculta muzica, incearca sa te relaxezi sau fa ceva ce iti place cum a spus si Legiuitoarea.

| Neah a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa iei niste medicamente, dar mai intai intreba-ti doctorul de familie sau parintii

| Iuliaana a răspuns:

Oricare ar fi problema gandeste pozitiv, incarca`ti mintea cu lucruri si intamplari care te fac sa zambestihappy

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Pai incearca sa te relaxezi putin, ascultand muzica din aia lenta, reggae(e ft relaxanta) sau pop de dragoste, ceva care te reprezinta! Citeste o carte buna, care sa-ti placa si sa-ti distraga atentia de la toate problemele..Bea un ceai fierbinte sau ciocolata calda uitandu-te la un film (de familie,comedie,romantic) Pe mine astea ma ajuta cand sunt nervoasa, suparata sau stresata, si-ncearca sa gandesti pozitiv! Numai bine, si sa te simti mai bine! Pa, pa happy

| AdrianaINNA a răspuns:

Du-te in locul tau preferat.