| adriana1991 a întrebat:

Simt dureri in zona lombara care merg pana in talpa piciorului si am si ameteli, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Hernie de disc sau hernie inghinală una din două, mergi la medic sa-ti dea trimitere la ortopedie ei te vor consulta si i ti vor da trimitere la CT sau radiografie la coloană

| Violleta2022 a răspuns:

Ridica mai des de pe scaun si miasca-te, fa exercitii.
Ori controleaza-ti tot timpul miscarea pe scaun, ca-ti da dureri de spate de a pozitii incorecte.
Poate fii o criza de sciatica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi multe.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi mai intelept sa mergi la medic. Daca niste oameni iti vor scrie aici presupunerile lor mai mult sau mai putin negative nu te va ajuta cu nimic, ci doar te va speria, cel mai probabil.

| 4evergentleman a răspuns:

Lombosciatica hiperalgica, un debit de hernie de disc.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Mergi la medic pentru ca noi nu îți putem pune un diagnostic sigur

| Francesca_Viggiano_ a răspuns:

Si eu am aceeași situație. Însă ma doare coapsa piciorului (pana la genunchi), acum a început sa mi amorțească mâinile, picioarele le simt altfel, ma dor genunchii, si am stări de voma
Asta in interval de 8 zile totul