| Chocolate a întrebat:

Slabesc daca mananc 1 kg de grapefruit/zi pe langa alimentatia mea obisnuita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Sa inlocuiasca grapefruitul ceva din ceea ce consumi-asa de greu ar fi sa renunti de exemplu citeva zile lacartofi si sa reduci portia de paine la jumatate? Asta ar ajuta daca ceva din meniul tau ai inlocui cu un fruct preferat.

| Chocolate explică:

Doctorul mi-a interzis curele de slabire pe viata deoarece am trait un inceput de anorexie+alte probleme de sanatate si abia imi revin.Din pacate am luat lunile trecute cateva kg jos si acum incerc sa le dau jos cum pot.Alimentatia mea este una normala, fara excese si de felul meu mananc putin.

| Chocolate explică:

Nici macar nu mananc la fastfood, maxim odata pe anstraight face

| JustMusic a răspuns:

Depinde de ce manaci ca poti sa mananci si 10 kg daca tu o ti cu grasimile si cu fast food.Grefele ajuta la slabit mai ale dimineat daca manaci una pe stomacul gol. DAR trebuie sa ai grija ce mananci in fiecare si oleaca de sport nu stica

| IonutAxi a răspuns:

Depinde ce mananci pe langa grapefruit

Răspuns utilizator avertizat
| razvy198 a răspuns:

Vezi sanu te ingrasi mai tarelaughinglaughingsi apropo denis are dreptate! mai putine grasimi si mai multe fructe si legume! nu astazi mananci fructe si leguma pe langa alimentatia ta obisnuita si dupa aia mergi 2-3 zile sa mananci la fast-food! sper ca ti-am fost de ajutor! bafta in continuare!

| sebi103 a răspuns:

Sincer eu am auzit ca daca mananci kivi dimineata pe stmacul gol iti taie pofta de mancare si asa slabesti mai repede.

| FoxyFox19 a răspuns:

Eu nu iti recomand pentru. ca desi sunt fructe, orice exces e rau. In al 2-lea rand poti faci alergie la vit. C(cunosc persoane care au facut de la portocale, deci se poate si la grapefruit)