| Fetitsa123 a întrebat:

Somn este bun dar eu dorm prea in exces in weekend.De 6ani cat fac scoala si ma trezesc in fiecare zi pentru ea la ora 7 tot nu mi sa obisnuit corpul.Azi de exemplu am dormit de aseara pana azi 14 ore. Ce sa fac sa imi obisnuiesc corpul sa nu doarma atat de mult(Fara ceas)? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu ma trezesc la 6 dimineata de 22 de ani si inca nu reusesc sa ma obisnuiesc. Daca as avea timp, as dormi si eu 14 ore in week-end, iar uneori, chiar reusesc sa dorm 9-10 ore (foarte rar e drept). Cred ca tine de bioritm.

| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Este foarte bine că îți odihnești corpul. happy Întâi de toate trebuie să te culci devreme, între ora 8 și 10 și să începi, chiar și în weekend să pui ceasul să sune. O dată ce ceasul sună mereu, corpul o să se obișnuiască. happy Mi s-a întâmplat la fel și mie.

| Marius94_5839 a răspuns:

Ce puturos esti laughing