| AnnaMariyia a întrebat:

Sora mea si-a luat tensiunea,are 10, 2 si bataiile inimii 6, 8 este normal sau nu? are 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EuNumaiEuNumai a răspuns:

Tensiunea nu e prea bine Adica ar trebui sa o ai 12, 7 avand in vedere ca mai are sora ta un an si e adult, deci, ti-e putin mica, bataile iminii sunt normale:*, sper ca te=am ajutat

1 răspuns:
| CaptainUnicorn a răspuns:

Asta depinde, ar trebui sa si isi masoare tensiunea mai des si sa vada daca aceasta e constanta si totusi se simte bine inseamna ca nu-i nimic in neregula. De asemenea, tensiunea variaza in functie de stare, de cofeina consumata si mai multe aspecte happy iar pulsul se incadreaza in limitele normale.