| Denisee1 a întrebat:

Sper sa poata sa ma ajute cineva.Bun...Acum un an am inceput sa am simptome de cistita.Am mers la medicul de familie, mi-am facut toate analizele, inclusiv urocultura.A iesit din urocultura ca am infectie urinara si doctorul mi a dat ceroxim.Am urmat tratamentul, dar fara niciun efect.Tot am senzatia ca trebuie sa urinez des, dar cand metg la toaleta nimic.Am usturimi la urinare.

Vreun sfat? Nu mai stiu ce sa mai fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Antibiograma ai făcut-o în urma uroculturii?
Mai repeți o dată, bea mai mult ceai de mușețel/sunătoare/mătase de porumb în părți egale cu lămâie (1.5-2 litri/zi).
Mergi pe un tratament strict cu antibiotic, nu cefalosporine!
Pe lângă antibiotic să îți fie prescris și un medicament pentru protecția stomacului dar și al ficatului.
Ceroxim-ul are multe reacții adverse, cât privește efectul terapeutic, este foarte slab.
Pa, pa.