| lily09 a întrebat:

Stiati ca produsele cu aloe vera da la FOREVER.va pot ajuta sa fiti sanatosi? A-ti vrea sa stiti cum va poate ajuta gelul de aloe vera? daca vrei sa iti recastigi sanatatea sau sa o mentii...asta e sansa voastra... daca v-am atras cat de putin atentia, va rog sa imi raspundeti... daca ai sanatate ai de toate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc crema cu collagen si sunt foarte multumita. Am mai folosit pastile de usturoi, si polen. Sunt foarte bune. Despre alte produse nu pot sa bag mana in foc.

31 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu fac alergie la ele. Sunt foarte periculoase fiindca majoritatea distribuitorii nu le cunosc efectele adverse si contraindicatiile. Am vazut o femeie care a facut o forma de pneumonie alergica de la aceste produse, distribuitoarea i-a tot spus ca n-are legatura starea ei derau cu preparatul administrat, ba chiar i-a ma dat un preparat care sa o insanatoseasca si asa a murit. Avea 33 de ani si un copil de clasa a doua.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vorbim despre produsele Forever. Faptul ca sunt 100% naturale nu inseamna nimic. Si matraguna sau cucuta sunt 100% naturale si au o groaza de reactii adverse printre care moartea e cel mai important. Faptul ca tu nu cunosti reactiile lor adverse nu inseamna ca nu au. Eu personal am facut aproape soc anafilactic de la un produs Forever cu aloe.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Legiuitoare, nu am spus produsul fiindca nu-mi amintesc cum se numeste. Era o bautura gelatinoasa, foarte buna la gust, cu aroma de piersici sau caise. Am cumparat un fel de bidonas portocaliu, il mai are si acum maica-mea pe la Craiova.
Faptul ca tu nu stii exact stadiile si gravitatea reactiilor de hipersensibilitate, nu le scoate in afara legii. Inseamna doar ca mai ai tu de citit. Aaah, ce dor mi-e de perioada cand la fiecare referire la raspunsurile tale replicai taios: aici dam raspunsuri la intrebari, nu la raspunsurile altora. Te rog sa te abtii in a mai comenta raspunsurile mele.
Vad ca ai cam uitat, Legiuitoarea, de vremea aia. Bine ca am eu memoria buna...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Legiuitoarea, ideea ta despre respect este mult diferita de cea a oamenilor in general si a mea in special. Comentariul asta: `Din cunoştinţele mele medicale nu există "aproape" ci direct şoc anafilactic` e in mod evident rautacios si insinueaza ca n-as sti eu ce inseamna soc anafilactic. Deci comentariu la comentariul meu. Daca erai curioasa, te limitai la intrebare si lasa-i deoparte insinuarile nefondate. Nu stiu daca ai identificat produsul, cred ca se chema mai simplu si continea in mod sigur bucatele de pulpa de aloe vera (cel pe care l-am luat eu). Am facut teste ulterior: sunt alergica la Aloe Vera, desi pe prospect scria ca nu are absolut nici o contraindicatie. Pe produsele serioase scrie: atentie pentru persoanele cu sensibilitate la unul din compusi, au fost identificate reactii alergice in procent de sub 5% (de exemplu). Daca scrie ca nu au reactii adverse inseamna ca ABSOLUT nimeni nu a avut o reactie adversa. Eu am avut, deci e reclama falsa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Parca zicea Lily09 ca sunt produse 100% naturale. Atunci astea ce sunt? "acid citric, sorbat de potasiu, benzoat de sodiu" Bine, sunt si ele naturale, ca doar sunt obtinute din petrol, prin sinteza chimica si petrolul e perfect natural.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lily, n-ai dreptate. Si ti-am spus ca a murit o femeie din cauza unui produs FOREVER. Din pacate, nu avea rude prea apropiate si cele pe care le avea nu au fost interesate in a se judeca cu compania. Tocmai asta e grav la aceasta companie, ca desi exista multe reactii adverse la produsele lor, ei evita sa le faca publice si continua sa le vanda.
Parca tu spuneai ca sunt 100% naturale si eu nici macar nu te-am contrazis. A facut-o magistral Legiuitoarea care a insirat vreo 3 E-uri sintetice dintre care unul periculos pe lista ingredientelor unui produs 100% natural.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La ce sa-ti raspundem? La citatele din prospect? Ca jumatatea incorecta e scrisa de tine la pers. a II-a plural si aia corecta e din prospect la pers. a II-a singular.
Mie imi suna a sondaj de opinie si, evident a reclama. Sunt site-uri speciale pentru reclame.

| jo a răspuns:

Chiar daca ar fi cele mai minunate produse, un panaceu incredibil, nu ai caderea sa le recomanzi nimanui. Orice produs care pretinde ca e medicament trebuie recomandat numai de personalul specializat.
Nu-ti asuma responsabilitati pe care nu le poti duce.

| Parintele a răspuns:

Reclama mascata..cred ca este interzis.

| adyth a răspuns:

100% naturale? raised eyebrows bagi tu mana'n foc? straight face

| ---droid-kid--- a răspuns:

Faci reclama?

| ---droid-kid--- a răspuns:

Faci reclama?

| ---droid-kid--- a răspuns:

Draga nu ma intelege gresit

nu am critikat...oh go on

| YepIsSuspended a răspuns:

Tu esti cumva vreun reprezentant? Nu zic ca nu sunt bune, sunt aproape la fel de bune ca cele naturiste.

| lily09 explică:

Nu fac reclama... vreau doar sa ajut oamenii care au probleme de sanatate ...si imi pare bine cand vad oameni care gandesc ca mine. ...si sunt dezamagita cand vad oameni care te judeca pentru asta

| lily09 explică:

Pt brigaela...nu cred ca vorbim sau scriem despre aceleasi produse...sunt 100% naturale si nu au efecte adverse...deci vorbesti in necunostinta de cauza...imi pare rau ca scrii despre ceva ce nu stii. o zi buna iti doresc

| lily09 explică:

Da ..pt ca stiu despre ce scriu aici...incearca si tu si apoi mai vorbim...sau cel putin informeazate

| lily09 explică:

Brigaela draga .nu vreau sa zici ca sunt rautacioasa sau rau intentionata...doar imi pun si eu intrebarea... oare din milioanele de consumatori ai produselor cu aloe de la Forever, tu esti singura care a facut alergie? sa stii ca produsele acestei companii sunt testate in cele mai mari centre de cercetare ale lumii...deci daca mai erau cazuri fii sigura ca nu se trecea cu vederea...si acum ca sa ti-o spun pe aia dreapta ...cred ca tu esti alergica la intrebarea mea...desi nu vad de ce...era o simpla intrebare... dar tie ti s-a pus pata pe mine... dar nu face nimic... tu sa fii sanatoasa...fiecare e liber sa gandeasca ce vrea.

| lily09 explică:

Brigaela draga ..nu vreau sa zici ca sunt rautacioasa sau rau intentionata....doar imi pun si eu intrebarea...oare din milioanele de consumatori ai produselor cu aloe de la Forever,tu esti singura care a facut alergie?sa stii ca produsele acestei companii sunt testate in cele mai mari centre de cercetare ale lumii...deci daca mai erau cazuri fii sigura ca nu se trecea cu vederea.....si acum ca sa ti-o spun pe aia dreapta ...cred ca tu esti alergica la intrebarea mea....desi nu vad de ce...era o simpla intrebare...dar tie ti s-a pus pata pe mine ....dar nu face nimic...tu sa fii sanatoasa....fiecare e liber sa gandeasca ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cunosc foarte bine firma FOREVER.
Sun distribuitor.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@lily09 - avem toti produse de la Forever, asa ca te rugam respectuos sa faci propaganda pe alt site!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dragă @Brigaela, la ce produs ai făcut "aproape şoc anafilactic"?
Chiar mi-ai stârnit curiozitatea!
Din cunoştinţele mele medicale nu există "aproape" ci direct şoc anafilactic!
Deci te rog, divulgă acel "medicament" de la Forever, să mă documentez şi eu mai bine.
În echipa Forever sunt destui medici nutriţionişti, de diferite specialităţi care contribuie la calitatea produselor Forever.
Mulţumesc şi sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dragă @Brigaela, nu am dat replică la răspunsul tău, ci eram curioasă despre ce produs este vorba. Însă dacă ai înţeles greşit, este absolut problema ta, nu a mea.
Îmi păstrez motto-ul: nu răspundem la răspunsuri, ci la întrebări. Am o memorie excelentă, nu sufăr de amnezie cronică remitentă!
Îţi scriu eu despre ce produs este vorba: Forever Aloe Bits n*Peaches; ingrediente: gel stabilizator de Aloe vera (cu fragmente de pulpă), fructoză, aromă naturală de piersică, acid citric, concentrat natural de piersici, sorbat de potasiu, benzoat de sodiu, acid ascorbic, tocoferol (vitamina E).
Acest produs este adorat în general de copii deoarece este foarte dulce, în comparaţie cu cel simplu care este amar.
Deci, în concluzie, la ce component al produsului eşti alergică? Nu de alta, dar rişti oricând să faci un şoc anafilactic din această cauză!
P. s.: nu te-am criticat. Te aprinzi repede.
Cu respect.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu folosesti cratima deloc decat sa o pui aiurea (vezi conditionalul optativ din limba romana ,, eu as vrea, tu ai vrea, el ar vrea, noi am vrea, voi ATI VREA, ei ar vrea )...foarte grea limba noastra romana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu folosesti cratima deloc decat sa o pui aiurea (vezi conditionalul optativ din limba romana,, eu as vrea, tu ai vrea, el ar vrea, noi am vrea, voi ATI VREA, ei ar vrea )...foarte grea limba noastra romana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E valabil pentru lili09...,,A-ti vrea sa stiti cum va poate ajuta gelul..."etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E valabil pentru lili09...,, A-ti vrea sa stiti cum va poate ajuta gelul..."etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

W-8ryugeatrhaopeuthnb; diofjo;'es jbh'lrdituyh; reltijhth; gi9fksdima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, intr-adevar sunt bune produsele, eu le-am consumat aproape pe toate si sunt foarte bune pentru sanatate.