| BiiiiAnca a întrebat:

Stie cineva cum as putea lua legatura cu un psiholog, as avea nevoie urgent de unul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce probleme ai?

| oprescudorin11 a răspuns:

Gasesti la orice pas! Dar tu esti cel mai bun psiholog pentru tine! Daca esti asa de slaba ca sa cauti in altcineva putere, atunci nu esti buna de nimic! Da-ti un timp de gandire si sunt sigur ca esti puternica! Toata viata ne dorim mame si tati? Nu cred asta, sau umeri pe care sa plangem? Nu vom gasi! Suntem in lume ca sa luptam indiferent de necazuri, cu rabdare si cu noi ca si cu altii.
Nu m-am dus si nu ma voi duce niciodata sa plang pe umarul cuiva.
Nefiind nici psiholog, nici medic, nu am dreptul sa ma iei in seama!
Doar sper ca sa te descurci! Nici nu indraznesc sa te intreb pentru ce amaraciune de problema vrei sa consulti asa ceva! Cred ca iti sta in putere sa rezolvi singura. Problemele de familie, toate problemele care ne apar, nu le poate nimeni rezolva! Sunt doar ale noastre, nimeni nu le poate intelege mai bine decat noi.Cu luciditate si calm, cu evaluari si reevaluari.Gandeste-te!

| diaac a răspuns:

Buna. Daca imi scrii pe privat, iti pot da informatii. Prefer sa nu scriu aici public.

Un lucru vreau sa adaug. Daca este o urgenta medicala, este nevoie sa suni la urgente si sa mergi la un medic psihiatru.

Daca este urgent doar din punct de vedere psihologic, emotional, pe partea de psiholog / psihologi te pot ajuta.