| Ungureanu_Radu_1964 a întrebat:

Stie cineva cum sa ma spal pe dinti extrem de repede cand sunt in graba si nu mai am timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Te trezesti frumos mai devreme si faci astfel incit SA AI timp. Spalatul pe dinti ori il faci ca lumea, ori nu il mai faci deloc si mesteci o guma. Sau, mai bine, maninci un mar-doua. Curata dintii foarte bine.

| johnnny123 a răspuns:

În general spălatul pe dinți durează 20-30 de secunde. Cât de în grabă poți să fii de ai nevoie să optimizezi un proces de 20 de secunde?

Ți se întâmplă des să te speli pe dinți în timp ce resuscitezi un om sau dezamorsezi o bombă?

| Lucian4 a răspuns:

Administrarea vietii - in ziua cand esti in graba te trezesti mai devremesi te speli ''extrem de. cum vrei tu''