| tinpoi a întrebat:

Stie cineva daca de la giardia sunt si mancarimi anale in fiecare seara (ca sinptom)!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 23partyboy a răspuns:

Da, pruritul anal poate fi det de giardia, dar si de oxiuri

2 răspunsuri:
| tinpoi explică:

Ma intrebam ca am cautat pe net si n-am gasit mancarimi anale dar eu am asa ceva si cand m-am dus la analiza mi-au spus ca am!

| 23partyboy a răspuns (pentru tinpoi):

Pruritul nu e simptom definitoriu poate avea o sumedenie de cauze, in fine, probabil ti-au facut examen parazitologic ( din scaun) si ti-au gasit acolo agentul patogen(giardia)