| andrey9999 a întrebat:

Azi am facut treaba mare si am vazut ceva viermisori... de la ce oare? si mai e ceva am mancarimi de exemplu o luna -o luna si ceva nu am nimic apoi o saptamana am mancarimi in fiecare seara apoi iar asa o perioada mai lunga cand nu am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai paraziti intestinali. Trebuie sa faci un examen coproparazitologic ca sa afli exact ce tip de viermisori si apoi sa iei tratament. Nu uita sa faca examenul toate persoanele care locuiesc in aceeasi casa si folosesc aceeasi toaleta.

| iuli a răspuns:

Cred ca ai viermi(nu stiu cum se numeste boala mai stiintific). Ar trebui sa mergi de urgenta la medic, inainte ca boala sa se agraveze.Acesta iti va da niste medicamente.

| marsy a răspuns:

E ceva serios in cazul tau! O analiza a scaunuli confirma problema ta. apoi urmeaza tratamentul happy

| RфZaημtzα a răspuns:

Dulciurilebig grin

| FashionDiva a răspuns:

Mancarimea apare de la viermisori. Acestia apar din cauza alimentatiei nesanatoase. Ca sa iti treaca consuma mult usturoi (incearca sa mananci cateii de usturoi intregi).