| Rj a întrebat:

Stie cineva sa-mi recomande un cabinet bun in Arad sau Timisoara unde as putea sa-mi pun aparat dentar? Are cineva aparat dentar de ceramica? As vrea sa stiu niste preturi si daca este mai bun ca cel metalic. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(Timisoara-aici;;) )Cel de ceramica este mai bun ca cel de metal deoarece nu este asa vizibil. Preturile incep de la 2500 lei. Iti recomand si un cabinet stomatologic foarte-foarte bun si foarte curat, steril n`am cuvinte:)doctorii sunt nemaipomeniti, au o rabdare desavarsita:x, anesteziile sunt dintre cele mai bune, nu stiu cum sa-ti mai spun cat de buni sunt:)) (daca ar auzi cum ii laud poate mi-ar face un detartraj gratis=)) ). Clinica Dr.Moraru. http://www.drmoraru.ro/ preturile sunt pe masura. Dar merita pe deplin:).

1 răspuns:
| NuConteazăCine a răspuns:

Nu este mai bun decat cel metalic, este mai... estetic, insa metalul are aderenta mai buna si majoritatea dentistilor recomanda aparatul de metal. Preturile difera, depinde unde ti-l pui.