| anonim_4396 a întrebat:

Stiti ceva rapid impotriva constipatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ceai de crusin/lapte dulce pe stomacul gol.
Daca nu, iti faci o clisma si gata! (daca ai un irigator) in casa.
Consuma ceaiuri/supe/elimina painea.
Este bun si dulcolax, dar iei seara si dimineata fugi la baie.
O seara bunahappy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Laxative. Prune (chiar si compot) si bei lapte.

| OnuOnulică a răspuns:

Mere cu lapte.

| J0B0MAT a răspuns:

Supozitoare cu glicerina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lapte si Cola...merge mereu

| Peridava a răspuns:

Sare amara. Dimineata pe stomacul gol, dizolvata in apa calduta.
Se gaseste in farmacii si nu e scumpa.

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna.
Incearca sa bei cat mai multa apa si fructe bogate in fibre (prune, pere, portocale, struguri).
Poti incerca si prin medicamente cu Dulcolax sau cu ceiuri diuretice.
Daca nu vrei sa mergi pe medicina iti faci o lumnarica din unt (de lapte) si ti-o pui in anus. Poti sa-ti faci si o clisma daca stii cum.
Sanatate!

| Holy2010 a răspuns:

Supozitoare glicerina
Senalax

| visulmeu a răspuns:

Kiwi si multa apa plata la tempretatura camerei

| devil32angel23 a răspuns:

Manaca mai multe supe si kiwi la mine merge

| Lory_Loredana_2002 a răspuns:

Mănâncă ceva acru..sau bea o linguriță de ulei ( mai casnic) tongue